kapitelj 2014

Od 27. aprila do 1. maja je v našem samostanu potekal prvi del provincialnega kapitlja slovenske minoritske province. V tem prvem delu smo pregledali poročila štiriletnega obdobja in na podlagi tega naredili okvirne smernice za naprej. Na novo smo za štiriletno obdobje izvolili dosedanjega provinciala p. Milana Kosa in potrdili novo vodstvo province, ki ga sestavljajo p. Ernest Benko, vikar province, p. Danilo Holc, p. Andrej Šegula, in p. Dominik Tikvič, tajnik province. Drugi del provincialnega kapitlja bomo imeli v sredini junija, ko bomo načrtovali za naslednje štiriletno obdobje in odločali o premestitvah ter zadolžitvah naših bratov. Naše delo in načrtovanje priporočamo v vaše molitve. Sveti Frančišek Asiški, prosi za nas! Mir in dobro!

Več si lahko preberete na: http://www.minoriti.rkc.si/index.php/10-strani/strani/245-provincialni-kapitelj 

in na: http://www.ofmconv.net/index.php?option=com_content&view=article&id=3053