OBHAJAMO LETO POSVEČENEGA ŽIVLJENJA,
KI GA ŽIVIMO TUDI V NAŠEM MINORITSKEM
SAMOSTANU SV. PETRA IN PAVLA.
Zato smo Sveto družino postavili na dvorišče našega samostana in tri brate minorite, ki hitijo k Jezusu.
Na prvo adventno nedeljo (30. novembra 2014) smo v Cerkvi začeli leto posvečenega življenja in bo trajalo do 2. februarja 2016. Papež Frančišek je ob začetku leta posvečenega življenja, vsem redovnikom in redovnicam, povedal:
»NA PRETEKLOST GLEDAMO S HVALEŽNOSTJO,
SEDANJOST ŽIVIMO Z NAVDUŠENJEM,
IN PRIHODNOST SPREJEMAMO Z UPANJE.«
Kdo so posvečene osebe? Ko govorimo o posvečenih osebah, imamo v mislih redovnice in redovnike. Gre za osebe, ki so svoje življenje posvetile služenju Bogu in ljudem na različne načine (z molitvijo, dobrimi deli, oznanjevanjem, postom, pokoro…) in običajno živijo v samostanih. Našo župnijo vodijo posvečene osebe redovniki Frančiškovi bratje minoriti. Poznamo pa tudi druge posvečene osebe. Naštejmo samo nekatere redove: kapucini, frančiškani, cistercijani, kartuzijani, jezuiti, klarise, šolske sestre, usmiljenke, uršulinke, frančiškanke Marijine misijonarke, hčere Marije Pomočnice…
BOŽIČNA SKRIVNOST JE DOKAZ, DA JE BOG Z NAMI
IN NAS NEIZMERNO LJUBI!
Blagoslovljene praznike in Božjega varstva v letu 2015!
Zahvala skupini jasličarjev za njihov trud in delo pri postavitvi jaslic. Posebaj se zahvaljujemo g. Janku Čušu in Klarisi Sipoš.
